İddaa 2.5 Üst Alt Nedir? Nasıl Oynanır?

Yeni bir konu ile sizlerle birlikteyiz. Bugünkü konumuz iddaa 2.5 üstü/altı nedir? Nasıl oynanır? Aslında bir de şöyle bir durum var, kazandırır mı? Mantıklı oynarsak elbette kazandırır.

iddaa 2.5 üst, iddaa 2.5 alt, 2.5 üstü nedir? 2.5 üstü nasıl oynanır?, 2.5 alt nedir?, 2.5 alt nasıl oynanır?

Biz gelelim konumuza. İddaada 2.5 üstü ne demek, tahminde bulunduğunuz , oynadığınız maçta en az 3 gol olacak demektir. Fazlası da olabilir sakınca yok. Ama 3 gol şart. Kimin attığı, kimin yendiği, yenildiği hiç biri önemli değil. Bizi ilgilendiren sadece olan goller. Şunu da eklemem gerekiyor, iddaanın her oyununda geçerli olan kural burada da var. Yani gollerin maçın normal süresinde olması gerekiyor. 2.5 üstü için örnek skorlar da verelim;

2-1, 2-2, 0-3, 3-1, 2-3 gibi skorlarla biten maçlar üst oluyor. Nasıl oynandığına gelelim. Aşağıda sizler için örnek bir kupon yaptık. 126 kodlu bir maça 2.5 üst oynadık. Görmüş olduğunuz gibi maçın kodunu işaretleyip yan taraftan da “Ü” yazan kutucuğu işaretliyoruz. Oynanması da gayet basit.

iddaa 2.5 üst

İddaada 2.5 gol altı nedir nasıl oynanır onu da söyleyelim. Bahsettiğimizin tam tersi olarak maç içerisinde hiç gol olmazsa veya 1,2 gol olursa 2.5 alt oluyor. Yani 3 gol olmadığı sürece o maç 2.5 gol altı bitmiş oluyor. Aynı 2.5 üstünde olduğu gibi kimin ne zaman attığının bir önemi yok. 2.5 altı içinde sizlere örnek skorlar verelim; 0-0, 1-0, 1-1, 2-0 gibi skorlarla bitince 2.5 altı oluyor. Peki 2.5 alt kuponda nasıl oynanır? Yukarıdaki vermiş olduğumuz 2.5 üstü için olan örnekten söyleyelim. 2.5 alt oynarken de “A” kutucuğunu işaretliyoruz tek fark budur. 2.5 üstte “Ü”, 2.5 altta “A”.

iddaa 2.5 alt

İddaa 2.5 gol üstü/altı nedir, nasıl oynanır diye merak eden arkadaşlarımız sorularını yanıtlamış olduğumuzu düşünüyorum. Diğer bir oyun seçeneği olan skor tahmini oyunu içinde bir yazı yazdık. İddaa skor tahmini nasıl oynanır resimli olarak anlattığımız yazımızı da okumanızı öneriyoruz. Hazır yazmaya başlamışken sizlere ufak bir konu da daha fikirlerimi belirtmek isterim. İddaanın oranları artık keyif vermiyor ve can sıkıcı hale gelmeye başladı. Çevrenizde de fark etmişinizdir artık herkes internetten, online iddaa oynuyor. Çünkü oranlar gerçekten iddaaya göre oldukça güzel. Ayrıca çok daha fazla oyun seçenekleri, hemen hemen her maça tek maç özelliği, canlı oynanabiliyor olması, bonuslar… Avantajları gerçekten çok. Siz ziyaretçilerimizin daha fazla kazanmasını istiyoruz. Sizler için internetten yasal olarak iddaa oynatma hakkına sahip yani lisanslı, güvenilir, sağlam sitelerden en iyisi olan Betsat’ı araştırdık ve listeledik. Betsat en kazançlı çıkabileceğiniz bahis firmalarından biridir.

14 yorum

 1. 2.5 alt üst oyununda A Ü seçeneği yanında bulunan 0.1 2-3 4-6 7+ seçeneklerden işaretlememiz gerekiyormu bilgi verirseniz sevinirim

 2. Sadece üst ü işaretledim maçta 2/0 bitti maç ne olur

 3. 5 0 bitti üst olurmu

 4. çok aydınlattınız teşekkür ederim

 5. Kardes biz üst dedik mesela en az 3.gol olck hadi 4.gol olursa ne olck peki kupon yatirmi tutar mi

 6. 2 bucuk ust 3 buçuk usr 4 buçuk us bunlar ne oluyor

  • 2.5 üst konuda açıklandı.
   3.5 üst 90 dakika maç süresinde en az 4 golün olması demektir.
   4.5 üst seçeneği henüz iddaada bulunmuyor ancak 90 dakikada en az 5 golün atılmış olması manasına gelmektedir.

 7. Aü ü verdim bi maca 3 2 bitti gelir mi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*